0
Ako si správne vybrať jesenný a zimný kabát

Ako si správne vybrať jesenný a zimný kabát

Pri výbere kabáta na sezónu jeseň/zima je dôležité zvážiť viaceré aspekty. Nebojte sa vyskúšať si u nás rôzne štýly, aby ste našli ten svoj. 

1. Vyberte si správnu dĺžku kabátu

Správna dĺžka kabátu závisí od dvoch faktorov, a to od vašej postavy a od využitia vrchnej vrstvy oblečenia - kabátu. Pokiaľ si zvolíte kratší kabát na teplú zimu a neskorú jeseň, je vysoká pravdepodobnosť, že vám v ňom bude chladno. Ak si naopak zvolíte dlhý kabát, je tam veľká pravdepodobnosť, že bude zle vyzerať s dlhými sukňami, dlhými kabátmi či širokými nohavicami.

Najvhodnejšie je teda zvoliť si kabát univerzálnej dĺžky. Znamená to vybrať si vhodný kabát s dĺžkou po kolená alebo tesne nad kolená. Bude sa hodiť dámam s akoukoľvek výškou a typom postavy na rozdiel od predĺžených či skrátených modelov. 

2. Vyskúšajte si kabát s bundou alebo svetrom

Keď pôjdete skúšať kabát do našich salónikov  na Moyzesovu ulicu alebo Bottovu ulicu, nezabudnite si so sebou zobrať svoju bundu, kardigán či sveter, ktorý plánujete nosiť počas chladnejšieho obdobia.  Skúšanie na blúzku alebo košeľu bude neinformatívne. Ideálne je, ak vám kabát sedí aj keď máte pod ním tri vrstvy oblečenia. Ide o to, aby vám najmä nebránil v pohybe, aby bol nevydutý a aby bol zapnutý. Číslo na štítku je len orientačné, najdôležitejšie je, aby vám kabát skutočne sadol a aby ste sa v ňom cítili pohodlne. 

3. Dbajte na dĺžku rukávov

Kabáty s trojštvrťovými rukávmi síce vyzerajú elegantne a štýlovo avšak sú vhodnejšie do teplejšieho počasia alebo je nutné k nim nosiť dlhšie rukavice. Práve preto je vhodné zvoliť si rukáv nie príliš krátky ani dlhý, dokonca ani príliš široký. Ideálne je mať rukáv 2-3 cm pod zápästie pri rukách voľne spustených popri tele. 

4. Kabát by mal dobre sedieť na ramenách

Vždy sa teba uistiť, aby kabát nepôsobil vrecovito, a aby ani nebol príliš úzky cez plecia. Pokiaľ máte neštandardnú postavu a máte príliš široké ramená, prispôsobíme vám kabát u nás na mieru podľa vašich požiadaviek. 

5. Vyberte si správny tvar goliera

Ak máte širšiu vrchnú časť tela, predpokladáme, že nosíte výstrihy v tvare V, pretože opticky vyzerá váš krk dlhší a telo útlejšie. Avšak pri výbere kabáta si dajte obzvlášť pozor. V chladnejšom počasí by to nemuselo byť praktické a treba sa výstrihom v tvare V radšej vyhnúť. Máme pre vás tip: rozhodnite sa radšej pre uzavretý výstrih, a perfektne vás zoštíhli napríklad kabát s kožušinovým lemom

6. Pri výbere kabátu sa pohybujte

Nie je dôležité, či vám pristane odraz v zrkadle, ale je dôležité aby ste si v kabáte vedeli komfortne sadnúť, prechádzať sa, či zodvihnúť ruky bez obmedzení. 


Na záver by sme chceli podotknúť, že žiadny kabát nie je nevhodný alebo zbytočný. Je len na vás, či si zvolíte kabát do teplejšieho počasia (krátky),do chladnejšieho (dlhý) či kabát univerzálnej dĺžky. Všetky majú svoje využitie v závislosti od vašej postavy, štýlu obliekania či počasia. Kabát si môžete dať navrhnúť u nás na mieru podľa vašich požiadaviek alebo si môžete vybrať zo širokej ponuky na našom e-shope.