Zažiarte ako hviezda. Toto je top 5 farieb, ktoré vám toto leto nesmú chýbať v šatníku

Zažiarte ako hviezda. Toto je top 5 farieb, ktoré vám toto leto nesmú chýbať v šatníku

Leto začalo iba pred niekoľkými dňami a s jeho príchodom si mnohé ženy kladú otázku týkajúcu sa farieb tejto sezóny. Počas každého leta sa nosí niečo iné a tento rok nie je výnimkou. Leto 2022 so sebou neprinieslo žiaden konkrétny štýl, ale farby. Ide o farby, ktoré z vás urobia bohyňu ulice alebo pláže.

Fialová

Odtieňom leta 2022 je jednoznačne fialová. V tomto prípade sa však nebavíme o krikľavých odtieňoch, ale o tých pastelových. Obľúbenosť tejto farby potvrdzuje aj Inštitút Pantone, ktorý z pastelovej fialovej urobil farbu roka 2022. Táto farba je výrazná a vyjadruje kreativitu, zvedavosť a ducha novej energie. Táto farba sa prvotne presadila v oblasti interiérového dizajnu, no netrvalo dlho a ukázala, že dupnúť si vie aj v móde.

Skvele sa kombinuje s ostatnými pastelovými farbami a ak rozmýšľate nad oživením svojho šatníka, mali by ste sa pozerať po jednofarebných kostýmoch, plavkách alebo overaloch. Pastelová fialová sa v tomto roku pravidelne objavuje aj na prehliadkových mólach svetových značiek. Zapáčila sa napríklad značke Valentino, Saint Laurent alebo Lanvin.

Oranžová

Počas týždňov módy jar/leto 2022 si svoju dominanciu potvrdili aj viaceré odtiene oranžovej farby. Najobľúbenejšou však bol odtieň coral rose, ktorý sa považuje za osviežujúci tón. Symbolizuje nové začiatky a vyjadruje radosť a nadšenie s energickým a teplým objatím.

Oranžový kabát

Zelená

Do módy sa opäť dostáva zelená. Populárny je však nie smaragdový odtieň, ale pistáciový. Odtieň bottega green propagoval predovšetkým módny dom Bottega Veneta. Farba symbolizuje prebúdzanie sa k životu, no tiež závan jarnej sviežosti. Zohnať módne kúsky v tejto farbe nie je náročné, pretože jej obľúbenosť si uvedomujú aj mnohé značky. Plavky v tejto farbe dokážu zvýrazniť pokožku a je jedno, či je svetlá alebo tmavá. Do pozoru však dávame aj doplnky, ktoré vedia krásne doladiť celý outfit.

Hnedá

Hoci by ste tomu neuverili, ďalším adeptom na farbu leta 2022 je hnedá. Zapáčila sa módnym domom Fendi, Miu Miu, Burberry alebo Michael Kors a hoci by ste si povedali, že hnedá sa hodí skôr na jeseň, je skvelou voľbou aj počas leta. V tomto prípade nie je nutné hľadať výrazné kúsky v tejto farby, no sústrediť by ste sa mali skôr na maličkosti, ktoré váš outfit perfektne doplnia.

Béžový plášť

Biela

Poslednou farbou, ktorú si spomenieme, je, neprekvapivo, biela. Farba, ktorá ovláda všetky ročné obdobia a všetky sezóny. Biela je skvelou možnosťou, ak idete na pláž, no aj ak idete do mesta so svojimi najbližšími. Dá sa perfektne doladiť s inými farbami a vďaka tomu vám do outfitu stačí jeden biely dominantný kúsok.